Dvojdňový Hallstatt a Salzburg s návštevou pevnosti a plavbou po Wolfgangsee

Sehenswürdigkeiten Salzburg, Blick vom Kapuzinerberg auf die Salzburger Altstadt und auf die Festung Hohensalzburg

Termín:
30.3 – 31.3.2018 (Veľká Noc)

9.6. – 10.6. 2018

6.10. – 7.10.2018

 

Cena a nástupné miesta:

Nitra, Sereď, Trnava a Bratislava –  169,- Euro + príplatky za nástup

Je možné si zakúpiť miestenku – 4,- Eurá

 

 

Program zájazdu:

Nádherný zájazd do rakúskeho mesta Salzburg a návštevou rozprávkových dediniek v okolí Wolfgangsee – St. Gilgen a St. Wolfgang a alpskou soľnou dedinkou Hallstatt.

Program sa začína v ranných hodinách, keď vyrazíme zo Slovenska cez Rakúsko a dorazíme do najznámejšej alpskej dedinky Hallstatt na brehu jazera Hallstattsee. Tu sa dozviete, čo má spoločné slovenská rozprávka Soľ nad zlato s týmto územím a prečo sa tu ľudia usídlili už pred niekoľkými tisícročiami. Prezriete si vodopád, ktorý sa nachádza niekoľko desiatok metrov od námestia, domy baníkov a miestny kostol s Kostnicou. Hallstatt je nádherné miesto vystavané na brehu rovnomenného jazera, ktoré je obklopené masívmi dosahujúcimi nadmorskú výšku do 3000 m n. m. Okolitá atmosféra vás očarí svojou krásou. Stačí sa len vydať po rôznych cestičkách a nájsť si svoje miesto, záliv, alebo vyhliadku uprostred lesnej čistinky.

Vaše kroky budú nasledovať do mesta Salzburg – mesto slávneho skladateľa Wolfganga Amadeusa Mozarta. Okrem pamiatok, ktoré patria neodmysliteľne k histórii mesta budete môcť vidieť aj Zámok Mirabell so svojimi nádhernými záhradami, ktorých súčasťou sú fontány, plastiky, sochy a zaujímavé kvetinové mozaiky. Ako prvú absolvujete prehliadku mesta so sprievodcom, navštívite svetoznámu ulicu Getreidegasse, ktorá je známa svojimi historickými domčekmi a najväčšou atrakciou – rodným domom Mozarta. Okrem iného uvidíte aj Františkánsky kostol, Rezidenčné námestie, Univerzitné námestie. Po prehliadke si budete môcť vychutnať sami atmosféru tohto nádherného rakúskeho mesta.

Nasledovať bude presun na hotel a ubytovanie. Po raňajkách sa presuniete na lanovku na pevnosť, ktorá sa vypína nad Salzburgom – Hohensalzburg. Bola postavená v 11. Storočí a nikdy nebola dobytá. Po prehliadke sa opäť vydáte na cesty za zážitkami. Ako prvú navštívite dedinku St. Gilgen, ktorá sa nachádza na brehu jazera Wolfgangsee. Po príchode do malebného St. Gilgen, ktoré je rodiskom Mozartovej matky Vás čaká plavba po jazere Wolfgangsee do dedinky St. Wolfgang. Počas plavby si vychutnáte nádhernú scenériu jazera a krásu rakúskej prírody.  Odchod je plánovaný okolo 17:00 a príchod do Bratislavy je plánovaný okolo 22.00.

V cene je zahrnuté: autobusová doprava, služby sprievodcu, poistenie proti insolventnosti CK, ubytovanie na hoteli s raňajkami 1x

V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, vstupy do pamiatok, plavba loďou, príplatok za jednolôžkovú izbu 17,- Euro/ 1 osoba

Orientačné ceny vstupov: môžu meniť v závislosti od počtu návštevníkov a sezóny

plavba loďou 7 € jeden smer,

– pevnosť Hohensalzburg a lanovka 10,60 €,

– Mozartov rodný dom 9 €

– Kostnica Hallstatt 1,60 €

Comments are closed