Babičkino údolie – zámok a safari v ZOO

2419905-7863d2

Termín: dohodou pre skupiny

Cena a nástupné miesta:

Nitra, Trnava, Bratislava – 34,- Euro (50 účastníkov)

Je možné si zakúpiť miestenku – 4,- Eurá

Zájazd je určený pre nahlásené skupiny.

 

Program zájazdu

Pamätáte si knihu od Boženy Němcovej Babička? Potom si určite spomeniete aj na rovnomenný film k tejto knihe, ktorý sa natáčal práve na zámku Ratibořice. Vydajte sa s nami do rozprávkového zámku a zažite s nami skutočné safari bez toho, aby ste museli cestovať na čierny kontinent!

Odchod je naplánovaný v skorých ranných hodinách. Luxusným autobusom sa prevezieme do malebnej dedinky, kde sa nachádza zámok Ratibořice.

Pôvodne barokový zámok bol postavený v rokoch 1702 – 1708 a bol určený výhradne pre letné lovecké pobyty. Neskôr sa stal sídlom Kateřiny Vilemíny, vojvodkyne Zaháňskej a princezny Kuronskej, známej hostiteľky ruského cára Alexandra I. Zámok od roku 1842 vlastnil rod Schaumburg-Lippe. Sú tu vystavené ich rodové podobizne, ako aj portréty dánskej princezny Luisy, ktorá sa do Ratibořic vydala. Súčasť zámku tvoria artefakty privezená z Dánska. Zámok obklopuje rozsiahly nádherný park. Vyššie v údolí stojí mlyn so susednou budovou madla, socha Panny Márie a súsošie Babičky s deťmi, takzvané Staré bielidlo. Prostredie a život dedinky Ratibořic zachytila v preslávenej knihe Babička spisovateľka Božena Němcová, ktorá tu prežila detstvo. Po prehliadke zámku a budov, kde sa natáčal film Babička sa presunieme do obce Dvůr Králove, kde na vás čaká pravé safari!

Každý by chcel určite aspoň raz za život zažiť pravé africké safari. Dnes je to možné aj v Európe. Zoologická záhrada v Dvůre Králove sa špecializuje práve na africkú faunu. Zorganizovala osem expedícií do Africkej divočiny, odkiaľ priviezli 2 000 kusov zvierat – kopytníky, šelmy, opice a plazy, ktoré sa stali základom chovu. V súčasnosti sa zasa naopak zvieratá z tohto chovu „sťahujú“ naspäť na čierny kontinent, lebo vo voľnej prírode sú často na pokraji vyhubenia. V ZOO premáva špeciálny safaribus, z ktorého môžete vidieť africké zvieratá ako zebry, antilopy či pakone. ZOO sa môže pochváliť aj rôznymi tématickými pavilónmi ako Vtáčí svet, Pavilón plameniakov, Pavilón primátov, levov, hrošíkov libérijských, okapi, africká savana so slonmi, Vodný svet, ktorý predstavuje prostredie tropického dažďového pralesa a život pod hladinou riek, jazier a morí. Žijú tu rôzne druhy plazov a drobných primátov. Obdivovať možno fascinujúci svet koralového útesu a zákutia tzv. tropickej rieky. Je to vzájomne prepojený systém siedmych rôzne veľkých sladkovodných tôní s tropickými rybami.

Vaše deti určite očarí najnovšia atrakcia tejto ZOO – Svet dinosaurov s 13 modelmi v životnej veľkosti. Spoznajú Tyrannosaurusa rex, lietajúceho pterosaura a rybojaštera Ichtyosaurusa. Určite ich potešia aj obrázky s pravekými vyhynutými tvormi od slávneho ilustrátora „Praveku“ – Zdeňka Buriana. No a určite ich potešíte aj jazdou na panoramatickom vláčiku.  

Po návšteve ZOO sa presunieme späť na Slovensko. Príchod je plánovaný v neskorých večerných hodinách.

V cene je zahrnuté: autobusová doprava, služby sprievodcu

V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, vstupné do ZOO a safari bus a zámku Ratibořice

Miesto a čas odchodu:

  • Nitra – 4:30 h.
  • Trnava – 5:15 h.
  • Bratislava – 6:00 h

Cena vstupeniek:

Zámok Ratibořice: dospelí: 99,- Kč, deti 6-15 rokov, študenti do 26 rokov, ZŤP: 71,- Kč, senior nad 65 rokov: 77,- Kč deti do 6 rokov zadarmo

ZOO: dospelí: 195,- Kč, Deti od 4 -.15 rokov, študenti do 26 rokov, seniori, ZŤP: 150,- Kč, deti 2 – 4 rokov: 50,- Kč, deti do 2 rokov zadarmo

Safari bus: 1-hodinový okruh: 60,- Kč pre všetkých, 20 – minútový okruh: dospelí, dôchodci, ZŤP: 30 Kč, deti a študenti do 26 rokov: zadarmo

Rezervácia:

  • Rezerváciu je potrebné urobiť prostredníctvom e-mailu na caagama@gmail.com.
  • Následne po rezervácií uzavriete s CK Zmluvu o obstaraní zájazdu.
  • V prípade otázok môžete kontaktovať CK na čísle 0944 989 300 (PO – PIA: 9.00 – 17.00).
  • Pri rezervácii prosím uveďte nasledovné údaje: mená pasažierov, miesto, tel. kontakt, e-mailovú adresu, číslo voucheru.
  • Informácie: Podrobné informácie o zájazde (pokyny – miesto a itinerár) vám budú zaslané najneskôr do 5 dní pred plánovaným odchodom.
  • Je potrebné si so sebou vziať platný cestovný doklad a európsky zdravotný preukaz