Návšteva ZOO a Oceanária v Maďarsku – Níreďháza

Termín : dohodou pre skupiny

Cena a nástupné miesta:

Bratislava – 49,- Euro

Trnava, Sereď, Nitra – 52,- Euro

Je možné si zakúpiť miestenku – 4,- Eurá

 

Máte vy i vaše deti radi ZOO a myslíte, že ste už videli všetko? To ste ešte neboli v Níreďháze, kde okrem vzácnych druhov zvierat (napríklad tiger biely) uvidíte aj Oceanárium a Dažďový prales! A to v cene jednej vstupenky!

ZOO v Níreďháze sa nachádza 5 km od mesta. Zoologická záhrada dostala miesto vo vnútri prirodzeného, takmer nedotknutého dubového lesa.

ZOO v Nyíregyháze sa nachádza 5 km od mesta. Zoologická záhrada dostala miesto vo vnútri prirodzeného, takmer nedotknutého dubového lesa. Na ploche 30 hektárov vítajú prichádzajúcich záujemcov rôzne svetadiely, kde je možné spoznať život zvierat mnohých kútov Zeme.

Pestrofarebný svet zvierat je tu zastúpený 500 druhmi a viac ako 5000 jedincami, spomedzi ktorých sa tu stretneme s takými raritami, akou je tiger biely, slon africký, varan komodský, nosorožec indický, ľadový medveď, žralok tigrí a gorila. V rámci viac ako 50 programov záchrany druhu sa tu úspešne rozmnožuje okrem iných žirafa, tamarín, jaguár a tiger džungľový sibírsky.

Polárny svet SóstóZoo predstavuje živočíchy severného a južného pólu. Zmenšovaním sa ľadovej prikrývky severného pólu sa tu fauna a v nej ľadové medvede stávajú mimoriadne ohrozenými. SóstóZoo v rámci Európskeho programu zachovania druhov koordinuje okrem iného chov medveďa bieleho – ľadového medveďa – obyvateľa severného pólu a predstaviteľa z južného pólu – tučniaka jednopáseho v podmienkach zoologickej záhrady.

Polárny svet SóstóZoo tu žijúcim zvieratám vytvára mimoriadne prostredie. Návštevníci tu môžu vidieť v tesnej blízkosti jeden vedľa druhého žijúce ľadové medvede a tučniaky, ktoré sú v skutočnej prírode od seba vzdialené na tisícky kilometrov. Do podvodného života tuleňov, tučniakov a ľadových medveďov môžu návštevníci nahliadnuť pomocou sklených stien panorámy Polárneho sveta.

V časti Severná Amerika sa stretneme nielen s bizónmi charakteristickými pre život indiánov, neprestajne číhajúcimi dravcami, pumou alebo medvedíkom mývalom, ale sa môžeme zoznámiť aj so svetom Winnetoua v typickom indiánskom tábore.

V Dome Južnej Ameriky sa naskytuje pohľad na flóru a faunu tropických dažďových lesov. Uvidíte tu obrovské mäsožravé rastliny, paprade, ako aj početné exotické plody, akým je napríklad potrava bohov, kakao. V potoku na svoju korisť číhajú kajmany, aligátory, korytnačky – kajmanka supia, ostré oči zas nájdu medzi listami ukryté kapybary a tapíra.

Po východe z domu sa možno zoznámiť s ďalšími, pre kontinent typickými zvieratami, ako sú neposedné veveričie opice, drobné tamariny, jemnosrstné alpaky, lamy a lama vikuňa, ako aj strach naháňajúce jaguáre.

Je tu postavená trojposchodová budova: Zelená pyramída s Oceanáriom a Domom dažďového lesa. V podzemnom poschodí Zelenej pyramídy sa predstavuje svet živočíchov Indického oceána. 

 Prechádzajúc cez sklenený koridor môžeme pozorovať žraloky, raje či koraly. Nad Oceanáriom sa rozprestiera Dažďový les, ktorého obyvateľom je v Európe najväčší plemenný pár varana komódskeho, a po visutom moste sa rovnako dostaneme k orangutánovi ako aj do Strašnej jaskyne. Prechádzajúc popri 10 metrovom vodopáde sa stretneme s mimoriadnou kolekciou vzrušujúcich plazov.

Súčasťou ZOO je aj oceanárium predstavuje faunu a flóru morí a oceánov zemegule. Živý svet oceánov a morí je mimoriadne pestrý, tajomný a napínavý, je biotopom drobných medúz, obrovských veľrýb a miliónov iných vodných živočíchov.

Oceanárium sa nachádza na podzemnom poschodí Zelenej pyramídy. Návštevníci sa tu môžu zoznámiť s niekoľkými stovkami zvierat, počnúc okrasnými rybkami spestrujúcimi svet koralov až po nebezpečného žraloka tigrieho. 500.000 litrové akvárium Oceanária, sklenený koridor – ako skutočná rarita, a početné ukážkové akváriá umožňujú prístup k čarovnému svetu pod vodou.

V cene je zahrnuté: autobusová doprava, služby sprievodcu

V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, vstupné do ZOO

Vstupné do ZOO: zahŕňa aj vstup do Zelenej pyramídy a Oceanária

Skupinové vstupné nad 15 osôb: deti aj dospelí: 1800 Ft

Deti do 3 rokov: 200 Ft

(Bežná cena dospelí: 3000 Ft, deti 2000 Ft)

Rezervácia:

  • Rezerváciu je potrebné urobiť prostredníctvom e-mailu na caagama@gmail.com.
  • Následne po rezervácií uzavriete s CK Zmluvu o obstaraní zájazdu.
  • V prípade otázok môžete kontaktovať CK na čísle 0944 989 300 (PO – PIA: 9.00 – 17.00).
  • Pri rezervácii prosím uveďte nasledovné údaje: mená pasažierov, miesto, tel. kontakt, e-mailovú adresu, číslo voucheru.
  • Informácie: Podrobné informácie o zájazde (pokyny – miesto a itinerár) vám budú zaslané najneskôr do 5 dní pred plánovaným odchodom.
  • Je potrebné si so sebou vziať platný cestovný doklad a európsky zdravotný preukaz