Advent v Drážďanoch, zámok Zwinger a Popoluškin zámok

dsc_0389

Termín: dohodou pre skupiny, kompletnú ponuku so všetkými podrobnými informáciami vypracujeme na základe konkrétnej požiadavky skupiny.

Cena a nástupné miesta:

Nitra, Sereď, Trnava a Bratislava –  83,- Euro

Je možné si zakúpiť miestenku – 4,- Eurá

 

 

Tri oriešky pre Popolušku? Pre Vás! Navštívte s nami Drážďany a navštívte legendárny zámok Moritzburg, kde sa natáčal film Tri oriešky pre Popolušku s Libušou Šafránkovou! V tomto predvianočnom období je v zámku dokonca výstava z natáčania tejto nádhernej vianočnej rozprávky, ktorú poznajú celé generácie.

Program zájazdu:

Príchod do Drážďan je naplánovaný v doobedňajších hodinách. Môžete sa poprechádzať v okolí zámku, odfotiť sa na schodoch, kde stratila Popoluška črievičku a potom navštívite špeciálnu výstavu venovanú najkrajšej rozprávke.

Moritzburg, ktorý sa nachádza neďaleko mesta Drážďany, je právom označovaný aj za perlu saského baroka. Okolie Moritzburgu bolo známe svojimi močiarmi, ktoré boli neskôr za vlády Fridricha Augusta Silného premenené na krásny park a rybníky. V tomto období bol zámok prestavaný do barokového štýlu, čiže do podoby, akú má aj dodnes. Zámok dodnes dýcha rozprávkou o Popoluške a vábi turistov mnohými výstavami a rekvizitami z natáčania. Vo vstupnej hale stojí kočiar, v ktorom kráľovský pár jazdil po okolí. Tiež sú tu vystavené kostýmy macochy a ostatných hercov. Hodnota zámku pravdaže nie je len v rozprávke o chudobnej sirôtke a zlej macoche. Drahocenný porcelán, nábytok a maľby sú dodnes ukážkami dvornej kultúry bývania a stolovania v 18. storočí. Veľmi cenná aj zbierka loveckých trofejí, ktorá má celoeurópsky význam. Za pozornosť stojí ale komnata Augusta Silného, ktorá bola dokonca vyznamenaná Európskou cenou za zachovanie kultúrneho dedičstva. Posteľ vojvodu je unikátne umelecké dielo, ktoré je vytvorené z viac ako milióna farebných vtáčích pier.

Po prehliadke pokračujete cestou za zimnou rozprávkou – presuniete sa autobusom do mesta Drážďany a krátkym peším prechodom priamo do centra, kde budete mať rozchod na obed či nákupy.

Po prestávke bude nasledovať prehliadka centra spojená s návštevou svetoznámej galérie a kaštieľa Zwinger. Uvidíte Frauenkirche, Hofkirche, Semperovu operu a mnohé iné pamiatky.

Zwinger sa nachádza v centre Drážďan,  hlavnom meste nemeckej spolkovej republiky Sasko. Ide o veľkolepú barokovú pamiatku, postavenú na niekdajších mestských hradbách. Z ulice Ostra Allee sa do Zwingeru vchádza Korunnou bránou cez most ponad vodnú priekopu. Rozsiahly komplex barokových stavieb obkružuje centrálnu plochu s chodníkmi a fontánami. Najkrajšou časťou stavby je francúzsky pavilón s jaskyňami, sochami a fontánami. Zwinger sa skladá z troch rozsiahlych expozícií, ktoré tvoria galériu Zwingra. Prvou expozíciou je rozsiahla zbierka porcelánu. Druhú expozíciu predstavujú obrazy starých majstrov z 15.-teho až 19.-teho storočia, rozmiestnené na troch poschodiach severného pavilónu, ktorým dominuje Sixtínska Madonna od Raffaela. Toto dielo zakúpil kurfirst Fridrich August II. v polovici 18. storočia z talianskej Piacenzy, počas druhej svetovej vojny bola prevezená do Sovietskeho zväzu, aby sa v roku 1956 vrátila do zbierok múzea. Tretia expozícia v západnom pavilóne je matematicko-fyzikálna, kde nájdeme hlavne mnoho dobových hodín, hodiniek, sextantov, meradiel a dômyselných prístrojov.

Trblietajúce sa svetlá, sviatočné melódie, vône perníkov či vareného vínka to všetko Vám prinesú drážďanské vianočné trhy Striezelmarkt. Sú to najstaršie vianočné trhy v Nemecku, prvýkrát sa konali v roku 1434. Každoročne ponúka príležitosti k romantickým prechádzkam vo svetle obrovskej 14 metrov vysokej pyramídy, ktorá je symbolom týchto vianočných trhov. Ochutnajte rôzne dobroty, ktoré tu majú pre Vás pripravené a určite nezabudnite na tradičnú drážďanskú štólu.

Po dni plnom zážitkov ako z rozprávky sa vyberiete späť domov.

Príchod je plánovaný v skorých ranných hodinách.

V cene je zahrnuté: autobusová doprava, služby sprievodcu, poistenie proti insolventnosti CK, neúčtujeme si žiadne príplatky za nástupné miesto

V cene nie je zahrnuté: vstupy na vybrané atrakcie, cestovné poistenie

Vstupy:

Zámok Moritzburg – Popoluškin zámok

výstava k filmu: dospelí: 6,- Euro, deti, študenti, ZŤP: 4,- Eurá

Zwinger

jednotné vstupné pre všetky 3 múzeá: dospelí 10,- Euro, deti do 17 rokov zadarmo

Rezervácia:

  • Rezerváciu je potrebné urobiť prostredníctvom e-mailu na caagama@gmail.com.
  • Následne po rezervácií uzavriete s CK Zmluvu o obstaraní zájazdu.
  • V prípade otázok môžete kontaktovať CK na čísle 0944 989 300 (PO – PIA: 9.00 – 17.00).
  • Pri rezervácii prosím uveďte nasledovné údaje: mená pasažierov, miesto, tel. kontakt, e-mailovú adresu, číslo voucheru.
  • Informácie: Podrobné informácie o zájazde (pokyny – miesto a itinerár) vám budú zaslané najneskôr do 5 dní pred plánovaným odchodom.
  • Je potrebné si so sebou vziať platný cestovný doklad a európsky zdravotný preukaz