Passau – Perla na Dunaji

DSC_0802

Termín: dohodou pre skupiny

Cena a nástupné miesta:

Nitra, Sereď, Trnava a Bratislava – 46,- Euro – pôvodná cena 69,-

Je možné si zakúpiť miestenku – 4,- Eurá

Program zájazdu:

Passau – stará architektúra s bohatou históriou, množstvo turistov rôznych národností a unikátny sútok 3 riek na jednom mieste, pod ktorými sa ukrýva sympatické bavorské mestečko.

Len máloktoré mesto sa môže popýšiť sútokom troch rozličných riek na jednom mieste. Najmenšia rieka Ilz, najdlhší Dunaj a najmohutnejšia rieka Inn omývajú výbežok, na ktorom sa nachádza historická časť mesta. Novšia štvrť sa rozprestiera na priľahlých kopcoch.

Passau si vďaka svojej výhodnej polohe píše rozmanitú históriu, z toho veľkú časť tvorí biskupstvo, založené už v roku 739. Samotní biskupi, ktorých vplyv a pôsobenie je tu citeľné i dodnes, zanechali mestu prevažne barokový ráz, čo pri jeho návšteve určite neprehliadnete.

Najnavštevovanejším skvostom je Dóm sv. Štefana. Táto dominanta mesta vo svojom interiéri ukrýva najväčší organ na svete s 17 388 píšťalami. Jeho interiér je do detailov prepracovaný. Tí, ktorí sa radi nechajú unášať duchovnom, si prídu na svoje.  Kostol sv. Ducha, sv. Michala či Kostol sv. Panny Márie pomocnice s 321 prosiacimi schodmi je len spomenutým zlomkom.

V Passau tiež môžete navštíviť Múzeum skla či Múzeum moderného umenia. Na samotnom cípe, kde sa zlieva Dunaj s Innom a Ilzom, sa nachádza pamätník obetiam Dunaja – symbolická kotva s reťazou.

Z priľahlého kopca sa týči passauská pevnosť – Veste Oberhaus, ktorá je rozdelená na horný a dolný hrad. V minulosti slúžila ako rezidencia kniežacích biskupov či ako vojenské väzenie.

V súčasnosti je v pevnosti múzeum a v jej tesnej blízkosti hvezdáreň. Z horného hradu vidieť ojedinelý jav, kedy sa tri rieky vlievajú do jedného mohutného toku.

Program sa začína v skorých ranných hodinách, kedy sa pohodlne usadíte do autobusu a vydáte sa až do Bavorska. Príchod do mestečka Passau je v dopoludňajších hodinách. Bude nasledovať prehliadka mesta so sprievodcom, kde uvidíte katedrálu Sv. Štefana, kláštor Niedernburg a hrob Gizelly – manželky prvého Uhorského kráľa Štefana, radnicu, historické centrum a sútok riek Dunaj a Inn.

Po obednej prestávke (nie je v cene zájazdu) sa vydáte na hrad týčiaci sa nad mestom – Veste Oberhaus.

Poobede Vás čaká úžasná plavba loďou! Pohodlne z lode si môžete vychutnať nezabudnuteľný výhľad na Passau : taliansku eleganciu a farebné budovy , Dóm svätého Štefana , sútok 3 riek Dunaj , Inn a Ilz s ich rôznymi farbami , Oberhaus, Niedernburg a kláštor “ Maria Hilf „. Na lodi si môžete vychutnať aj malé občerstvenie (nie je v cene lístka.)

Po plavbe sa budete môcť pokochať ešte večerným mestom a večer sa vydáte späť na Slovensko. Príchod v nočných hodinách.

V cene je zahrnuté: autobusová doprava, služby sprievodcu

V cene nie je zahrnuté: vstupy na vybrané atrakcie, cestovné poistenie

Orientačné ceny vstupného: vyberiete si, na ktoré atrakcie chcete ísť, nie sú povinné všetky, so sprievodcom sa pôjde na Oberhaus a loď, ostatné individuálne

 Veste Oberhaus: vstup + prehliadka, skupinová zľava

Dospelí: 6,- Euro

Deti do 6 rokov: 2,- Eurá

Plavba loďou: okružná plavba cca 45 min

Dospelí: 8,90 Euro

Deti od 6 do 13 rokov: 4,45 Euro

Deti do 5 rokov: zadarmo

Múzeum skla:

Dospelí: 7,- Euro

Deti, mládež, študenti: 5,- Euro

Deti do 6 rokov zadarmo

Múzeum moderného umenia:

Dospelí: 6,- Euro

Deti do 6 rokov zadarmo

Hvezdáreň: verejné prehliadky sú zadarmo ale len pri jasnom počasí