Adventný Salzburg s behom čertov a návštevou adventných dediniek

salzburgTermín:
1.12. – 2.12. 2018 s Behom čertov v Salzburgu

Cena a nástupné miesta:

Nitra, Sereď, Trnava a Bratislava –  169,- Euro

Je možné si zakúpiť miestenku – 4,- Eurá

 

 

Program zájazdu:

Nádherný predvianočný zájazd do rakúskeho mesta Salzburg, v ktorom sa uskutoční legendárny beh čertov a návštevou rozprávkových dediniek v okolí Wolfgangsee – St. Gilgen a St. Wolfgang a alpskou soľnou dedinkou Hallstatt.

Program sa začína v sobotu v ranných hodinách, keď vyrazíme zo Slovenska cez Rakúsko a dorazíme do najznámejšej alpskej dedinky Hallstatt na brehu jazera Hallstattsee. Tu sa dozviete, čo má spoločné slovenská rozprávka Soľ nad zlato s týmto územím a prečo sa tu ľudia usídlili už pred niekoľkými tisícročiami. Prezriete si vodopád, ktorý sa nachádza niekoľko desiatok metrov od námestia, domy baníkov a miestny kostol s Kostnicou. Hallstatt je nádherné miesto vystavané na brehu rovnomenného jazera, ktoré je obklopené masívmi dosahujúcimi nadmorskú výšku do 3000 m n. m. Okolitá atmosféra vás očarí svojou krásou. Stačí sa len vydať po rôznych cestičkách a nájsť si svoje miesto, záliv, alebo vyhliadku uprostred lesnej čistinky.

DSC_1070

Vaše kroky budú nasledovať do mesta Salzburg – mesto slávneho skladateľa Wolfganga Amadeusa Mozarta. Salzburg je počas adventu naozaj čarokrásny. Okrem pamiatok, ktoré patria neodmysliteľne k histórii mesta budete môcť vidieť vianočnú výzdobu, vychutnať si vianočnú atmosféru. Ako prvú absolvujete prehliadku mesta so sprievodcom, navštívite svetoznámu ulicu Getreidegasse, ktorá je známa svojimi historickými domčekmi a najväčšou atrakciou – rodným domom Mozarta. Okrem iného uvidíte aj Františkánsky kostol, Rezidenčné námestie, Univerzitné námestie. Po prehliadke si budete môcť vychutnať pravú vianočnú pohodu s najrôznejšími vôňami od hrejivého punča po lahodné salzburgské klobásy.

Večer sa presuniete na najviac očakávanú udalosť – beh čertov. Ide o pohanskú tradíciu vykonávanú na tomto mieste mnoho stáročí, kde miestny obyvatelia oblečení prevažne do kostýmov čertov sa za pomoci ohňa, hluku a cvendžania reťazí pokúsia odohnať zlých duchov zimy z celého údolia. Budete vidieť tie najstrašidelnejšie masky, najhrôzostrašnejšie divadlo priamo na ulici. Všade bude oheň, dym, hukot reťazí a mráz po chrbte behajúci smiech čertov a démonov. Ale ak ste celý rok boli dobrí, netreba sa báť. Celý tento harmatanec bude trvať až do nočných hodín.

DSC_0197

Nasledovať bude presun na hotel a ubytovanie. Po raňajkách sa presuniete na lanovku na pevnosť, ktorá sa vypína nad Salzburgom – Hohensalzburg. Bola postavená v 11. Storočí a nikdy nebola dobytá. Po prehliadke sa opäť vydáte na potulkách adventom. Ako prvú navštívite dedinku St. Gilgen, ktorá sa nachádza na brehu jazera Wolfgangsee. Toto jazero je počas adventu vyzdobené ako z rozprávky s nádhernými svetelnými efektmi v podobe sviečok a farebných lampiónov. Túto rozprávku si najviac vychutnáte počas plavby loďou do neďalekej dedinky St. Wolfgang. Táto rakúska alpská dedinka je známa svojimi legendárnymi vianočnými trhmi so stánkami s mnohými lákadlami – rakúskymi špecialitami, ručnými výrobkami, ligotavými vianočnými ozdobami. Po nasatí to najkrajšieho vianočného, čo ste kedy videli sa pomaly presuniete späť na Slovensko. Odchod je plánovaný okolo 17:00 a príchod do Bratislavy je plánovaný okolo 22.00.

V cene je zahrnuté: autobusová doprava, služby sprievodcu, poistenie proti insolventnosti CK, ubytovanie na hoteli s raňajkami 1x

V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, vstupy do pamiatok, plavba loďou, príplatok za jednolôžkovú izbu

Orientačné ceny vstupov: môžu meniť v závislosti od počtu návštevníkov

plavba loďou 13 € tam aj späť ,

– pevnosť Hohensalzburg a lanovka 10,10 €,

– Mozartov rodný dom 9 €.

Rezervácia:

  • Rezerváciu je potrebné urobiť prostredníctvom e-mailu na caagama@gmail.com.
  • Následne po rezervácií uzavriete s CK Zmluvu o obstaraní zájazdu.
  • V prípade otázok môžete kontaktovať CK na čísle 0944 989 300 (PO – PIA: 9.00 – 17.00).
  • Pri rezervácii prosím uveďte nasledovné údaje: mená pasažierov, miesto, tel. kontakt, e-mailovú adresu, číslo voucheru.
  • Informácie: Podrobné informácie o zájazde (pokyny – miesto a itinerár) vám budú zaslané najneskôr do 5 dní pred plánovaným odchodom.
  • Je potrebné si so sebou vziať platný cestovný doklad a európsky zdravotný preukaz