Darček ku Dňu detí – Rozprávková nedeľa – Festival narcisov

Termín: 3.6.2018 Nedeľa
Cena: 59,90/1 osoba
Možnosť zakúpiť miestenku: 5,- Euro/1 osoba

Program:
Najväčší kvetinový festival v Rakúsku sa koná už od roku 1960 v štajerskom mestečku Bad Ausee.
Horské lúky sú v tomto čase pokryté tisíckami voľne kvitnúcich narcisov. Je to pastva nielen pre oči, ale najmä pre čuchové bunky. Kvet básnikov, ako sa mu zvykne hovoriť, tu kvitne od polovice mája do polovice júna.

Prvý Festival narcisov tzv. „Narzissenfest“ sa konal 28. a 29.mája 1960 ako oslava jari pre návštevníkov kúpeľného mestečka Bad Ausee. Odvtedy môžu každý rok domáci i návštevníci obdivovať postavy z kvetín na alegorických vozoch. Približne tritisíc dobrovoľníkov vždy pomáha pri príprave všetkého, čo súvisí s týmto kvetinovým umením.
Tento rok sa už po 59. raz bude konať Festival narcisov prvý júnový víkend. Na každý deň je pripravených množstvo akcií.
Festival vyvrcholí v nedeľu 3.6.2018, kde diváci obklopení ľudovou hudbou, zvykmi, remeslami a rôznymi dobrotami z regiónu môžu sledovať veľkolepý sprievod najrozmanitejších postáv v nadživotnej veľkosti, ktoré sú vyrobené z narcisov. Počas programu uvidíte kvetinové autokorzo s vozidlami, ktoré sú vyzdobené tisíckami kvetov divokých narcisov. V uliciach sa zjaví napr. slon v životnej veľkosti, zámok, ťava či čokoľvek, čo vymyslia miestni obyvatelia, ktorí trávia týždeň pred touto akciou dlhé hodiny výrobou a výzdobou alegorických výjavov z narcisov. Obľúbené sú aj rozprávkové postavičky a rôzne budovy napr. pyramída či kostolík. Fantázii sa medze nekladú  Príďte sa pozrieť čím prekvapia tento rok!
Súčasťou festivalu je voľba narcisovej kráľovny 26.mája 2018. Kráľovnú a jej dve princezné volia spomedzi prihlásených dievčat, ktoré majú od 18 do 30 rokov. Len tá krásna dievčina sa stane kráľovnou, ktorá bude mať dobré znalosti o regióne Salzkammergut a výborné komunikačné schopnosti. Počas celého roka potom reprezentuje región Salzkammergut na rôznych akciách v Rakúsku.
Kráľovná narcisov sa so svojimi dvomi princeznami oficiálne predstaví publiku počas nedeľňajšieho sprievodu kvetinových alegorických vozov.

Narzissenfest
Bad Ausee
Program nedeľa 3.6.2018
– Odchod v skorých ranných hodinách: NR: 3:30, Sereď: 3:55, Trnava: 4:15, BA: 5:00 (orientačné časy odchodov)
– Alegorický sprievod
– Pochod k jazeru: sprievod sa presunie spolu za zvukov hudby k jazeru Grundlsee
– Sprievod plavidiel na Grundlsee: prehliadka kvetinových plavidiel
– Odchod cca 16:30, príchod do BA cca o 21:00, NR cca o 22:30.
V cene je zahrnuté: autobusová doprava, služby sprievodcu
V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie v zahraničí, vstupné na festival narcisov

Ceny vstupov:

Vstup na festival narcisov: 15,- Euro/ 1 dospelá osoba
Deti do 15 rokov zadarmo!