Čaro adventu v Hallstatte s behom čertov – Krampuslauf

Termín: 5.12.2018
Cena: 59,90 + príplatky za nástup (okrem BA)

Program zájazdu:
Odchod je naplánovaný v skorých ranných, predbežné časy v hodinách: NR-4:00, Sereď-4:25, TT-4:45, BA-5:30 (čas odchodu bude upresnený cca týždeň pred zájazdom)
Program začína v doobedných hodinách – príchodom do obce Hallstatt, kde navštívite miestne Hallštattské múzeum. Tu sa dozviete, čo má spoločné slovenská rozprávka Soľ nad zlato s týmto územím a prečo sa tu ľudia usídlili už pred niekoľkými tisícročiami.
Po prehliadke múzea bude nasledovať prehliadka mesta so sprievodcom. Prezriete si vodopád, ktorý sa nachádza niekoľko desiatok metrov od námestia, domy baníkov a hlavne miestny kostol s Kostnicou. Tu zistíte, prečo sa tu nachádzajú stovky ozajstných ľudských lebiek s menami nebožtíkov. Tieto lebky budete mať na dosah ruky.
Vo večerných hodinách (cca 18:00 ) sa bude konať podujatie zvané Krampuslauf – beh čertov. Ide o pohanskú tradíciu vykonávanú na tomto mieste mnoho stáročí, kde miestny obyvatelia oblečení prevažne do kostýmov čertov sa za pomoci ohňa, hluku a cvendžania reťazí pokúsia odohnať zlých duchov zimy z celého údolia. Uvidíte dych berúce masky a šou, na ktorú len tak nezabudnete!
Hallstatt je nádherné miesto vystavané na brehu rovnomenného jazera, ktoré je obklopené masívmi dosahujúcimi nadmorskú výšku do 3000 m n. m. Okolitá atmosféra vás očarí svojou krásou. Stačí sa len vydať po rôznych cestičkách a nájsť si svoje miesto, záliv, alebo vyhliadku uprostred lesnej čistinky.
Príchod na Slovensko je plánovaný v nočných hodinách.

Vstupy:
• Múzeum Hallstatt: pri skupine nad 10 osôb je fixná cena 9 € na osobu
• Kostnica: cena 1,50 € na osobu
Krampuslauf: vstup voľný
V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, vstupy do pamiatok.
Príplatky: za nástup v Nitre, Seredi, Trnave: 4,- Eurá/1 osoba