Výstava orchideí a návšteva kláštoru v Klosterneuburgu

2947561-cd50c9Termín: 4.3.2017

Cena: 17,90 + príplatky za nástupné miesto (len pri kúpe na www.zlavomat.sk)

Cena u nás: 29,- Euro

 

 

 

 

Program:

Milujete vôňu elegantných orchideí a históriu nádherných rakúskych miest? Poďte s nami na jedinečný zájazd plný vôní, farieb prekrásnych kvetín a zažijete aj prehliadku starobylého kláštoru v mestečku Klosterneuburg.

Odchod je plánovaný v ranných hodinách z nástupných miest Nitra, Sereď, Trnava a Bratislava. Príchod do mestečka Klosterneuburg je plánovaný v dopoludňajších hodinách.

Krásne domy, námestia so sochami svätcov či významných osobností,  mórový stĺp, lavičky, historické hradby a malé obchodíky – toto všetko na vás zapôsobí príjemnou atmosférou. Určite ochutnajte v tomto malebnom mestečku aj pohár vínka, pretože kláštor je populárny vďaka svojej 900 ročnej vinárskej tradícií.

Ako prvý navštívime kláštor. Po vstupe do areálu kláštora sa Vám naskytne dychvyrážajúci pohľad na kláštorný kostol Panny Márie, ktorý tvorí románska trojloďová bazilika s dvoma vysokými a bohato zdobenými vežami. Ďalej pompézny cisársky trakt s mohutnou kupolou spojený s kláštorom Klosterneuburg. Okolie kláštora tvoria bylinné záhradky, námestíčka zdobené kvetenou, dokonca fontánou či pamätníkmi.

Kláštor Klosterneuburg bol založený v roku 1114 grófom Leopoldom III. a od roku 1133 po súčasnosť tu žijú augustiniáni, čo je rehoľný rád katolíckej cirkvi. Kláštor si prešiel od vojenských vpádov, cez stavebné úpravy na základe príkazov cisára Karla VI., až po obsadenia francúzskymi či nemeckými vojakmi naozaj bohatou históriou. Zaujímavosťou je, že sa tu založila prvá vinárska škola v Rakúsku, že v sanatóriu Kiesling pri Klosterneuburgu zomrel básnik Franz Kafka či sa tu narodil známy rakúsky automobilový konštruktér Hans Ledwinka.

Určite najväčšou zaujímavosťou je však slávny Verdunský oltár, ktorý môžeme považovať za najlepšiu prácu zlatníkov z 12. Storočia. Očarí Vás aj kláštorná knižnica, ktorá obsahuje viac ako 170 000 zväzkov, 85 prvotlačí a 1250 rukopisov. Môžeme ju zaradiť medzi najvýznamnejšie knižnice nachádzajúce sa v Rakúsku.

Po prehliadke kláštora s prekladom sa presuniete do kláštorných záhrad, kde sa koná výstava orchideí.

Len si predstavte plochu 2000 m2, kde vás svojimi farbami, tvarmi a vôňami očarujú tisíce kvetov zo všetkých kontinentov sveta. Vidíte vzácne exotické druhy kvetín a prechádzate sa kreatívnymi expozíciami kvetinových umelcov. Navyše je výstava rozdelená na časť, kde je možné len obdivovať krásu výtvorov prírody a na časť, kde neodoláte a musíte si aspoň jednu kvetinku kúpiť. Ani sa nenazdáte a budete mať plné ruky orchideí či všelijakých iných sadeníc. Fantastickou výhodou takejto výstavy je, že môžete podeliť o svoje skúsenosti, či sa spýtať na pestovateľské a šľachtiteľské rady odborníkov.

Odchod na Slovensko cca o 17:00, príchod podľa aktuálnej dopravnej situácie cca o 19:00.

Cena zahŕňa: autobusová doprava, služby sprievodcu

Cena nezahŕňa: vstupy na atraktivity, cestovné poistenie

Príplatok za nástupné miesto:

Bratislava – bez príplatku

Nitra, Trnava, Sereď – 4,- Eurá/1 osoba

Orientačné ceny vstupného :

Výhodné kombinované vstupné do kláštoru a výstavu orchideí:

Dospelí: € 17,50

Deti: € 10,50

Kláštor:

Dospelí : 11,- Euro

Deti: 7,50,- Euro

Deti do 6 rokov zadarmo:

Výstava orchideí:

Dospelí: 9,-Euro

Deti od 8 do 14 rokov: 6,50

Deti do 8 rokov zdarma