Zájazd na festival ruží v Badene spojený s návštevou zámku Kreuzenstein

2672993-5b30d7Termín : 8.6. 2019 a 15.6.2019

Cena a nástupné miesta:

Bratislava, Nitra, Sereď, Trnava – 29,90

Je možné si zakúpiť miestenku – 5,- Eur

 

Program zájazdu:

Strávte s nami deň plný romantických zážitkov!!! Vychutnajte si atmosféru rozprávkového hradu Kreuzenstein a očarte svoje zmysly na festivale ruží.

Odchod je naplánovaný v ranných hodinách podľa nástupných miest. Ako prvé naše kroky povedú na hrad Kreuzenstein, kam sa dostaneme v dopoludňajších hodinách.

Hrad leží severne od Viedne v spolkovej krajine Dolné Rakúsko. V preklade znamená názov „Hrad Kamenného kríža“ a je známy svojím rozprávkovým vzhľadom s príklopom a kamennými vežičkami. Hrad bol postavený v 12. storočí a v roku 1278 prešiel do rúk Habsburgovcov. Vďaka jeho vzhľadu sa stal vyhľadávanou kulisou pre filmárov. Natáčal sa tu film od Disneyho – Traja mušketieri, prípadne film s Nicolasom Cageom – Sezóna čarodejníc a mnohé iné.

Po prehliadke hradu Kreuzenstein sa presunieme do kúpeľného mestečka Baden, v ktorom žil a pôsobil aj Ludwig van Beethoven.

Mesto sa môže pochváliť bohatou históriou, významnými osobnosťami, kultúrnymi pamiatkami ako aj jedinečným festivalom ruží, ktorý sa každoročne koná v júni. V parku Doblhofpark sa nachádza najväčšie rozárium v Rakúsku. Je tu vysadených 30 000 ružových kríkov, ktoré tvoria zhruba 600 druhov odrôd ruží. Park je veľmi obľúbený a často sa tu konajú svadby a rôzne oslavy. Všetko tu nádherne vonia, krásne vyzerá – miesto ako stvorené na dokonalý relax.

Po oddychu v parku čaká pre záujemcov prehliadka mesta Baden, kde uvidíte rímske kúpele, Casino Baden, kúpeľný park, Múzeum hračiek, či dom, v ktorom žil a tvoril Ludwig van Beethoven.

Mestečko Baden opustíte vo večerných hodinách a presuniete sa späť na Slovensko.

V cene je zahrnuté: autobusová doprava, služby sprievodcu, vstup do rozária, prehliadka mesta Baden

V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, vstupné do hradu Kreuzenstein a múzeí v Badene

Cena vstupeniek: Hrad Kreuzenstein: skupinová zľava dospelí: 8,- Euro/ 1 osoba a deti 6-16 rokov: 5,- EURO

Rezervácia:

  • Rezerváciu je potrebné urobiť prostredníctvom e-mailu na caagama@gmail.com.
  • Následne po rezervácií uzavriete s CK Zmluvu o obstaraní zájazdu.
  • V prípade otázok môžete kontaktovať CK na čísle 0944 989 300 (PO – PIA: 9.00 – 17.00).
  • Pri rezervácii prosím uveďte nasledovné údaje: mená pasažierov, miesto, tel. kontakt, e-mailovú adresu, číslo voucheru.
  • Informácie: Podrobné informácie o zájazde (pokyny – miesto a itinerár) vám budú zaslané najneskôr do 5 dní pred plánovaným odchodom.
  • Je potrebné si so sebou vziať platný cestovný doklad a európsky zdravotný preukaz