7-dňový zájazd Petrohrad a Pobaltie (Riga, Tallinn, Petrohrad a Vilnius)

Termín: dohodou pre skupiny, kompletnú ponuku so všetkými podrobnými informáciami vypracujeme na základe konkrétnej požiadavky skupiny.

Cena:  499,- Euro

Nástupné miesta a príplatky za nástupné miesta

Nitra – 10,- Euro

Bratislava – 10,- Euro

Trnava – 10,- Euro

Trenčín – 5,- Euro

Žilina – 5,- Euro

Čadca – bez príplatku

Ostrava – bez príplatku

Možnosť zakúpiť miestenky: 8,-Euro/1 osoba/1 miesto

Navštívte s nami miesto miest, ktoré je honosnejšia ako Paríž. Dlhé storočia bol Petrohrad centrum obrovského ruského kráľovstva. Panovníci tu vybudovali veľa impozantných palácov, priniesli sem nespočetné množstvo umeleckých diel, ktoré sú vystavené v Ermitáži. Toto mesto je pre nás zatiaľ nepoznané a preto aj exotické. Súčasťou bude aj návšteva hlavného mesta Lotyšska – Rigy s nádhernými námestiami a impozantnou kostolnou vežou. Jednou z periel Pobaltia je aj hlavné mesto Estónska Tallinn. Nádherné a starodávne centrum je obklopené až rozprávkovo vyzerajúcim hradbami s desiatkami vysokých veží. Posledný deň zájazdu je určený na hlavné mesto Litvy – Vilnius, kde budete môcť obdivovať modernú a historickú časť, ktoré sa nachádzajú na brehu rieky Neris.

Časy odchodov:

18.8.2017 (Piatok) Cestujúci musia byť na nástupnom mieste min. 15 min pred odchodom

10:00 –odchod z Nitry

11:15 – odchod z Bratislavy

12:00 – odchod z Trnavy

13:00 – odchod z Trenčína

14:20 – odchod zo Žiliny

15:00 – odchod z Čadce

16:20 – odchod z Ostravy

Program zájazdu

19.8.2017 (Sobota)

Po príchode do Rigy bude nasledovať prehliadka historického centra so sprievodcom. Prejdeme hlavnú prehliadkovú trasu: začneme kostolom sv. Petra s vežou vysokou 123 metrov, potom prejdeme na hlavné námestie s radnicou, kde si dáme aj rozchod na obed. Po obede bude nasledovať prehliadka katedrály sv. Jakuba a následne prehliadka hradu Riga, kde sídli Múzeum lotyšskej histórie a Múzeum zahraničného umenia. V poobedných hodinách sa ubytujeme na hoteli a bude nasledovať voľný program.

20.8.2017 (Nedeľa)

Po raňajkách bude nasledovať presun do mesta Tallinn, kde dorazíme v poobedných hodinách. Spolu so sprievodcom bude nasledovať prehliadka historického centra. Pozrieme si mestské hradby a radnicu, kostol sv. Mikuláša, katedrálu Alexandra Nevského, Tomášov hrad a najstaršiu lekáreň na svete. V poobedných hodinách sa vydáme do Petrohradu, kde dorazíme v noci.

21.8.2017 (Pondelok)

Po raňajkách bude nasledovať autobusová prehliadka mesta so zastávkami na najvýznamnejších miestach. Navštívime palác admirality, krížnik Potemkin (ak bude sprístupnený), Katedrálu sv. Izáka, Kazaňskú katedrálu, Ermitáž – zvonku, chrám Kristovho vzkriesenia, pevnosť Petra a Paula, a iné. V poobedných hodinách bude voľný program s možnosťou plavby loďou po miestnych kanáloch, ktoré vytvárajú atmosféru Benátok. V nočných hodinách bude možnosť sledovať svetoznáme Petrohradské otváranie mostov.

22.8.2017 (Utorok)

Po raňajkách sa vydáme na návštevu Ermitáže, kde sa nachádzajú impozantné umelecké diela. Po prestávke na obed sa loďou presunieme do Petrodvorca, kde navštívime letné sídlo ruských cárov pripomínajúce Versailles.

Súčasťou je aj park fontán– rozľahlý palácový a parkový areál z 18. a 19. storočia (800 ha), krásny Veľký palác delí areál na Horný a Dolný park s viacerými palácmi a grottou. Nachádza sa tu viac ako 170 fontán s vodopádmi a pozlátenými sochami, z ktorých je najznámejšia Veľká fontána. Vo večerných hodinách sa vydáme na cestu do Litvy.

23.8.2017 (Streda)

Do Vilniusu dorazíme v ranných hodinách. V meste strávime 9 hodín, pričom v rámci prehliadky spoznáme ruiny miestneho hradu, Vilniussku katedrálu, historické centrum a park Kalny. Vo večerných hodinách sa vydáme na cestu domov.

24. 8. 2017 (Štvrtok)

Príchod do Ostravy v ranných hodinách

Príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách

V cene je zahrnuté: doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu, ubytovanie na hoteli a raňajky 3x

V cene nie je zahrnuté: obedy a večere, cestovné postenie, vstupy do pamiatok, registračný poplatok pre zahraničných turistov v Rusku – 200,- rubľov – cca 4,- Eurá, víza do Ruska cca 75,- Euro

Rezervácia:

  • Rezerváciu je potrebné urobiť prostredníctvom e-mailu na caagama@gmail.com.
  • Následne po rezervácií uzavriete s CK Zmluvu o obstaraní zájazdu.
  • V prípade otázok môžete kontaktovať CK na čísle 0944 989 300 (PO – PIA: 9.00 – 17.00).
  • Pri rezervácii prosím uveďte nasledovné údaje: mená pasažierov, miesto, tel. kontakt, e-mailovú adresu, číslo voucheru.
  • Informácie: Podrobné informácie o zájazde (pokyny – miesto a itinerár) vám budú zaslané najneskôr do 5 dní pred plánovaným odchodom.
  • Je potrebné si so sebou vziať platný cestovný doklad a európsky zdravotný preukaz