Luxusný letecký zájazd do Moskvy na 4 dni


Termín :
podľa dohody so skupinou (odlet v skorých ranných hodinách a prílet v neskorých večerných hodinách), kompletnú ponuku so všetkými podrobnými informáciami vypracujeme na základe konkrétnej požiadavky skupiny.
Cena: 649,- Euro
Nástupné a výstupné miesto: Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť

Program zájazdu
1. deň:
Po rannom prílete do Moskvy sa v doobedných hodinách presunieme na hotel ubytujeme sa a dáme si krátku prestávku na oddych po náročnom presune. Program začne v skorých poobedných hodinách a to skutočne vo veľkom štýle, veď kto by nepoznal svetoznámu Tretiakovskú galériu? My ju spoznáme osobne a zblízka, prezrieme si ikony a najslávnejšie obrazy ruských autorov. Plní dojmov sa po tradičnej ruskej večeri vrátime na hotel.

2. deň:
Hneď po raňajkách vyrážame do absolútneho centra. Prejdeme sa po Červenom námestí, konečne na vlastné oči uvidíme slávne mauzóleum V. I. Lenina, Chrám Vasilija Blaženého, Chrám Ikony Matky Božej Kazanskej a podobne. Po obede navštívime Kremeľ, miesto, kde sa nachádzajú chrámy, múzeá a sídlo ruského prezidenta. Pozrieme si Chrám Zvestovania, Chrám zosnutia Presvätej Bohorodičky, Archanjelský chrám, Cár puška – najväčší zvon na svete a Zvonicu Ivan Veľký. Hodnotná bude návšteva múzea Zbrojnica, kde sa nachádzajú cárske dary a poklady, historicky cenné výrobky zo zlatníckych dielničiek Kremľa, celosvetovo známe vajcia Fabergé, šperky, honosné cárske oblečenie a pod. Večer bude nasledovať voľný program, kde sa budete môcť navečerať a blúdiť moskovskými uličkami.

3. deň:
Po raňajkách sa presunieme do ženského Novodevičieho kláštora a navštívime aj jeden z najprominentnejších cintorínov Ruska – kde sú pochované známe osobnosti tejto krajiny ako A. P. Čechov, či N. V. Gogoľ. V podvečerných hodinách sa spolu prejdeme okolo Boľšovo teatra, sídla ruskej Štátnej dumy a deň zakončíme na najprestížnejších adresách Moskvy – Tverskom bulvári – s prekvapením 😊

4. deň:
Posledný deň začneme poriadne „zvysoka“ – vyberieme sa smer Ostankino. Na jeden zo symbolov mesta – televíznu vežu sa vyvezieme rýchlovýťahom. Vo výške niekoľko sto metrov si môžeme dať povestné moskovské kapučíno v otočnej kaviarni, prípadne sa prejsť po presklenom chodníku. Najkrajšie však budú panoramatické výhľady do okolia. Poobede sa presunieme do Múzea kozmonautiky, kde sa zoznámime s históriou dobývania vesmíru. Prejdeme sa aj po vnútorných priestoroch svetoznámej stanice MIR. Potom už bude nasledovať voľný program a vo večerných hodinách transport na letisko a návrat domov.

Ubytovanie: 3 x ubytovanie v 3* hoteli v dvojlôžkovej izbe s raňajkami

V cene je zahrnuté: spiatočná letenka, 1x príručná batožina, 3x ubytovanie na 3* hoteli, 3x raňajky, služby sprievodcu, transfer z letiska a na letisko v Moskve, poistenie insolventnosti CK.

V cene nie je zahrnuté: transfer na a z letiska v Budapešti, obedy a večere, vstupy do pamiatok, poplatok za víza a pozývací list (cca 110,- Euro), presuny v destinácii, cestovné poistenie.

Transfer na letisko v Budapešti: Je možné si zakúpiť transfer na letisko v Budapešti z Bratislavy za cca 65,- Euro. Cena závisí od počtu prihlásených účastníkov.

Víza a pozývací list: víza je potrebné vybaviť na ruskom veľvyslanectve v Bratislave na základe pozývacieho listu, ktorý zabezpečí cestovná kancelária. Účastník dostane podrobné pokyny k riešeniu vízovej povinnosti.

Prednosti zájazdu: skúsený sprievodca s dlhoročnou praxou v Rusku, optimálne vyvážený program.

Zmena programu je vyhradená a môže byť upravená podľa aktuálnej situácie v meste.

Metro a vstupyceny sú orientačné
Metro (dve jazdy stoja 1,60€).
OSTANKINO – 1200RUR (17€), 1000 (14,10€) alebo 600RUR ( 8,50€) – cena závisí od dňa vstupu a hodiny. Zakázaný vstup pre deti do 7 rokov, imobilné osoby a osoby s kardiostimulátorom.
MOSKVÁRIUM – tam je štandardný cenníkový vstup 1000 (14,10€)
MÚZEUM KOZMONAUTIKY – štandardná cena 250RUR (3,60€)
KREMEĽ vrátane ZBROJNICE 1200RUR (17€)
CHRÁM V. BLAŽENÉHO 500RUR (7,60€)
MÚZEUM VV 350RUR (5€)
ŠTÁTNE HISTORICKÉ MÚZEUM 400RUR (5,60€)
TRETIAKOVSKÁ GALÉRIA 500RUR (7,60€)
KLÁŠTOR NOVODEVIČI 300RUR (4,60€)

Rezervácia:

Rezerváciu je potrebné urobiť prostredníctvom e-mailu na caagama@gmail.com.
Následne po rezervácií uzavriete s CK Zmluvu o obstaraní zájazdu.
V prípade otázok môžete kontaktovať CK na čísle 0949 829 319 (PO – PIA: 9.00 – 17.00).
Pri rezervácii prosím uveďte nasledovné údaje: mená pasažierov, miesto, tel. kontakt, e-mailovú adresu, číslo voucheru.
Informácie: Podrobné informácie o zájazde (pokyny – miesto a itinerár) vám budú zaslané najneskôr do 5 dní pred plánovaným odchodom.
Je potrebné si so sebou vziať platný cestovný doklad a európsky zdravotný preukaz