San Maríno – perla Apenín a celodenné kúpanie v Rimini


Termín: dohodou pre skupiny, kompletnú ponuku so všetkými podrobnými informáciami vypracujeme na základe konkrétnej požiadavky skupiny.

Cena: 169,- Euro + príplatky za nástup (BA bez príplatku, Nitra, Sereď, Trnava – 8,-Eurá)

Možnosť zakúpiť miestenky 8,-Eurá/1 osoba

Program:
Navštívte s nami perlu Apenín, malý štátik, ktorý sa týči na impozantnom vrchu Monte Titano a zažite deň na pláži v svetoznámom stredisku Rimini – zelená perla Jadranu.
Odchod zo Slovenska bude vo večerných hodinách: Nitra 18:15, Sereď 18:40, Trnava 19:00, Bratislava 20:00.
Do Rimini dorazíme v ranných hodinách, aby sme získali najlepšie miesta na jednej z verejných pláží. Strávime tu celý deň a v podvečerných hodinách sa presunieme na hotel v San Maríne. Večer bude nasledovať voľný program.
Rimini vďaka svojej širokej a 15 km dlhej pláži patrí k najobľúbenejším a najväčším prímorským letoviskám v Európe. Nachádza sa v Taliansku v oblasti Emilia-Romagna. Od San Marina je vzdialené 21 km. Je veľmi obľúbenou prázdninovou destináciou aj medzi samotnými Talianmi.
Na pláži Rimini je asi dvestopäťdesiat plážových zariadení, ktoré sú udržiavané a pravidelne obnovované. Život na pláži začína za úsvitu, keď sa ľudia idú pozrieť na východ slnka a končí neskoro po polnoci prechádzkami naboso po piesku. Je to pláž s najjemnejším zlatým pieskom, a preto bude prvou voľbou najmä pre rodiny s deťmi.
Môžete si tu prenajať plážové slnečníky a ležadlá. Na pláži sa nachádza mnoho kaviarní a stánkov s občerstvením, kde si môžete dať drink, zmrzlinu alebo niečo pod zub. Môžete si zacvičiť jogu, dokonca sa zúčastniť kurzu vyšívania. Zahráte si plážový volejbal, tenis, futbal a basketbal. V špecializovaných kluboch vás naučia kitesurfing, brušné tance, rôzne dýchacie techniky a načerpáte tu novú energiu.
Na druhý deň po raňajkách začneme spoločnú prehliadku mesta so sprievodcom. Na úvod sa lanovkou vyvezieme do vyššie položených častí. Navštívime pamiatky zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V historickom centre si prezrieme 700 ročnú vstupnú bránu Porta San Francesco, Námeste Piazza Domus Plebis s čarokrásnym kostolom Basilica di San Marino vtesaným do skaly a starodávny kláštor Antico monastero santa chiara. Na námestí Piazza della Liberta uvidíte jeden zo symbolov San Marína – palác s vežou – Palazzo Pubblico, v ktorom sa nachádza múzeum Civico s nádhernými maľbami a freskami. Z námestia sú unikátne výhľady na okolitú krajinu. Hlavným symbolom San Marína sú tri pevnosti – pevnosť La Rocca, ktorá sa týči na vrchu Monte Titano a pevnosť Castello della Guaita – najstaršia pevnosť, ktorá bola postavená v 11. Storočí a slúžila ako ochrana pred nepriateľmi a tretia najmenšia pevnosť Il Montale. Po prestávke na obed bude nasledovať rozchod, kde bude možnosť navštíviť roztrúsené obchodíky, Múzeum kuriozít, Múzeum San Maríno, Múzeám kreatúr – Vampíri a Likantropi, Múzeum mučiacich nástrojov a iné. Vo večerných hodinách bude nasledovať odchod na Slovensko. Návrat je plánovaný v ranných hodinách.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=SeOFb6oW6QA

V cene je zahrnuté:
autobusová doprava, služby sprievodcu, prehliadka San Marína so sprievodcom, ubytovanie v hoteli s raňajkami 1x, poistenie proti insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
vstupné do múzea, pamiatok, poplatky za ležadlá a slnečníky, cestovné poistenie

Vstupy:
Spiatočná lanovka v San Maríne: 4,50 /dospelá osoba, dieťa do výšky 1,20 metra zadarmo
Palazzo Pubblico – Civic Museum – dospelí 9,- Euro, deti do 19 rokov, seniori, študenti 8,- Euro
Múzuem kuriozít: dospelí 7,- Euro, deti 4,- Eurá
Ostatné múzeá: informácie o cenách priamo na mieste